• دلار آمریکا:
  10200
 • یورو:
  12100
 • پوند:
  12900
 • درهم:
  2740
 • دلار کانادا:
  7650
 • دلار استرالیا:
  1100

محاسبه هزینه ای که باید پرداخت کنید

پی پال اشخاصی را که  مقیم کشور ایران می باشند را  تحریم نموده است. حال با وجود این تحریم چه پیشامدهایی برای ایرانیان در زمان کار با پی پال به وجود می آید؟ چگونه می شود از مسدود شدن حساب پی پال خود با عنایت به این تحریم ممانعت کرد؟ زمانی که پی پال متوجه شود که از ایران به اکانت کاربری خود متصل شده ایم، چه اتفاقی برای حساب پی پال ما می افتد؟ چگونه می شود آسیب های  اشتباهات این چنینی را رفع کرد؟

طبق یکی از کهن ترین تحریم های آمریکا بر ضد ایران، شرکت های پرداختی و مالی جهانی مانند  پی پال، ویزا و مستر نیز دست به تحریم ارائه خدمات در داخل ایران زدند. این تحریم در برگیرنده  هر نوع عملیات  مالی در درون  مرزهای کشور به وسیله ایرانیان و غیر ایرانیان می شود. در نتیجه حتی یک شهروند کشوری خارجی نمی تواند در خاک ایران از خدمات این شرکت ها برخوردار شود.

این در حالیست که شرکت پی پال از این لحاظ یکی از سز سخت ترین شرکت ها به شمارمی آید و بر روی هر عملیاتی که به هر طریقی به ایران مربوط شود، به شدت حساس است و اگر که پی پال بفهمد  یک حساب کاربری یا یک عملیات به ایران مرتبط است، در همان لحظه نسبت به مسدود کردن و توقف حساب کاربری و عملیات دست به کار می شود. بنابراین این امر، دراین سالها اکثر حساب های کاربری ایرانیان و غیر ایرانیان متوقف، محدود و یا غیر فعال شده اند و موجودی این حسابها نیز به پی پال بلوکه شده است.

با وجود چنین شرایطی به عنوان کسی که در ایران زندگی می کند، ساخت اکانت پی پال (PayPal Account)، وریفای کردن آن (PayPal Account Verification)، پرداخت هزینه و نیز اخذ پول توسط اکانت پی پال با خطرات و معضلات بسیاری همراه است و اگثر افرادی که سعی نموده اند از داخل ایران با اکانت پی پال خود کار کنند، مورد لیمیت شدن، یا بلاک شدن اکانت خود قرار گرفته اند که هر کدام باعث  متضرر شدن و آُسیب های زیادی برایشان گردیده است.

علت اساسی به وجود آمدن  کلیه این موارد، نداشتن تسلط و آشنایی کسانی می باشد که تمایل دارند از داخل کشور از خدمات شرکت پی پال بهره مند شوند. علت دیگر پیدایش چنین معضلاتی، نداشتن اظلاعات کافی  افراد از کنترل ها و قوانینی است که پی پال برای فعالیت با اکانت های پی پال وضع نموده است.

اصلی ترین خطرات و اسیب های ناشی از استفاده پی پال

ورود یا قرار داشتن در سایت PayPal با IP کشور ایران

در چه مواقعی این مشکلات اتفاق می افتد؟

این مشکلات زمانی اتفاق می افتد که در هنگام ورود و قرار داشتن "Log In یا Log In بودن" در حساب کاربری PayPal، با IP ایران باشید. بعضی اوقات این مشکل به علت قطع شدن آنی سرور به وجود می آید یا زمانی که یک شهروند یا  شخصی که مقیم یک کشور خارجی به علت ندانستن این مشکلات برای نخستین بار  با IP ایران به اکانت پی پال خود متصل می گردد.

آسیب های ناشی از آن

اگر چنین اشتباهی رخ دهد، حساب کاربری پی پال در وضعیت Limited (لیمیت) قرار می گیرد و اغلب کلیه امکانات حساب کاربری پی پال غیر فعال می گردد. در چنین وضعیتی قابلیت فرستادن پول، خرید از درگاه و انتقال پول از حساب پی پال به حساب بانکی متصل به آن برای برداشت پول وجود ندارد و فقط می توانید پول را اخذ نمایید. مشکل دیگر که با وجود نداشتن امکان خارج کردن حساب کاربری از این شرایط هست از دست دادن پول اخذ شده می باشد زیرا هیچ گونه راه حلی برای استفاده از موجودی حساب کاربری پی پال در چنین شرایطی وجود ندارد.

نحوه پیش گیری

وارد نشدن با حساب کاربری پی پال با IP کشور ایران و خاطر جمع شدن از عدم تغییر IP در حین کار با پی پال و Log In بودن در حساب کاربری پی پال.

راه حل

تحویل اسنادی مانند قبض برق یا تلفن و مستندات رسمی شخص یا شرکت که اثبات نماید، شما که صاحب حساب پی پال می باشید در ایران ساکن نیستید و در خارج از ایران کار می کنید. با توجه به اینکه اغلب ایرانی ها با دانش غیر حقیقی اقدام به تشکیل حساب کاربری پی پال می نمایند، اکثردر این مرحله دبه مشکل بر می خورند.