• دلار آمریکا:
  10200
 • یورو:
  12100
 • پوند:
  12900
 • درهم:
  2740
 • دلار کانادا:
  7650
 • دلار استرالیا:
  1100

محاسبه هزینه ای که باید پرداخت کنید

پیپال تا اطلاع ثانوی قصد برداشتن تحریم ایران را ندارد

شرکت معاملات الکترونیکی ای بی (eBay) در کالیفرنیا گفت که هرچند امکان دارد تحریم های آمریکا بر ضد برخی کشورها  برداشته شود، ولی خطر معامله با این کشورها فعلا بیشتر از آن است که اجازه چنین معاملاتی را بدهد.

"ای بی" در  توئیتر خود در جواب به پرسش خبرنگار روزنامه شرق این چنین نوشته است.

البته "ای بی" اسمی از هیچ کشوری نبرد ولی به طور مشخص منظورش با  ایران و کوبا است. قسمتی از تحریم های ایران که به برنامه اتمی مربوط است قرار است طبق توافق ایران و قدرت ها (برجام) برداشته شود. کوبا هم به دنبال پیشرفت روابط با آمریکا به کم شدن تحریم ها امیدوار است.

ای بی در گذشته به علت شکستن تحریم ها جریمه شده است.

شرکت پِی‌پَل (PayPal) زیرگروه "ای بی" در ماه مارس با پرداخت ۷.۷ میلیون دلار جریمه جهت رفع اختلافی با دولت آمریکا به خاطر آنچه نقض تحریم ها علیه ایران، کوبا و سودان خوانده شد، موافقت کرد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی در وزارت دارایی آمریکا در روز ۲۵ مارس اعلام کرد که پی پل تماما تحریم ها را اجرا نمی کند تا مانع معامله با اشخاص و مراکزی شود که مشمول تحریم ها بر ضد ایران، کوبا و سودان می باشد.
همچنین اضافه کرد که تخلفات پی پل طی چند سال تا ۲۰۱۳ به طول انجامید.

پِی‌پَل فعالیتش در زمینه نقل و انتقالات پولی می باشد. این شرکت هعلام کرد که به شکل داوطلبانه پرداخت های مشکوک را گزارش کرده بود ولی عنوان کرد که قدم هایی برای پیشرفت رعایت تحریم ها برداشته است.

از هنگام مقرر شدن تحریم‌های گسترده بر ضد ایران، کلیه شرکت‌های آمریکایی و بنگاه‌های اقتصادی که با نظام بانکی آمریکا دست و پنجه نرم می کنند معاملات پولی خود را با دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اُفَک) هماهنگ می‌ نمایند.