• دلار آمریکا:
  10200
 • یورو:
  12100
 • پوند:
  12900
 • درهم:
  2740
 • دلار کانادا:
  7650
 • دلار استرالیا:
  1100

محاسبه هزینه ای که باید پرداخت کنید

آیا پی پال برای خریداران امن است ؟

خرید توسط اکانت های پی پال بسیار بی خطر است به این دلیل که در هنگام پرداخت، شخصی که در حال پرداخت است به وسیله درگاه محافظت شده پی پال در حقیقت به سایت PayPal متصل است و کلیه فرآیند پرداخت در وب سایت پی پال انجام می شود.

بعد از انجام عملیات پرداخت PayPal یک رسید کامل و واضح به پرداخت کننده ارائه می دهد که مشمول یک Transaction ID با 17 کاراکتر که در برگیرنده  ترکیبی از حرف و رقم می باشد. این شماره کاملاً اختصاصی بوده و مربوط به تراکنش انجام شده می باشد بنابراین احتمال رخ دادن اشکال یا اشتباه در پرداخت غیر ممکن است.

همچنین زمانی که شما برای پرداخت از PayPal بهره می جویید، در حقیقت پرداخت خود را زیر نظر بی واسطه پی پال انجام داده اید. واین بدین معنی است که با ضمانت و صحت انجام شده است. در نتیجه با رخداد هر گونه مشکل می توانید به PayPal به عنوان مرجع ناظر بر عملیات مراجعه کنید. با این حساب تا وقتی که برای شما دسترسی تلفنی و ارسال Email به شرکت پی پال میسر است، نباید نگران مشکلات در حین پرداخت به این روش باشید.

 نکته مهمی که در حین پرداخت با پی پال به عنوان یک ایرانی حائز اهمیت است این است که بایستی به مجموعه از ملاحظات توجه داشته باشید  تا منجر به بلاک شدن حساب کاربری پی پال به دست خود نشوید.


آیا پی پال برای افراد ساکن ایران امن است ؟

زمانی که شما در ایران (یا داخل مرزهای تحریم شده بهوسیله پی پال) هستید، چنانچه یک غیر ایرانی هم باشید، براساس قوانین پی پال مجوز به بهره مندی از خدمات پی پال را ندارید و اگر بخواهید با تغییر آی پی و راه های مثل این از  پی پال استفاده کنید، چنانچه هر مشکلی رخ دهد مثل عدم دریافت پول یا ایراد داشتن کالا و خدمات اخذ شده، نمیتوانید مانند سایر مشتریان در کشورهای مختلف پیگیر این امر شوید.
در نتیجه اگر کاربری شما از پی پال یک مساله شخصی و یا خیلی جامع نیست موثرترین و برترین راه، درخواست کمک از کسانی می باشد که در بیرون از مرزهای تحریمی مقیم هستند. این مساله می تواند به شکل دوستانه و یا اخذ خدمات حرفه ای از شرکت هایی مانند paybypaypal.ir یا شرکت های اینچنینی باشد. با برخورداری از این شرایط بایستی اطمینان حاصل فرمائید که شخص یا شرکتی که این کار را به او محول نمودید در این خصوص از اطلاعات و مهارت لازم و همچنین اعتماد شما دارا باشد تا این همکاری در پایان منجر به ضرر رسیدن به شما نگردد.

در آخر می توان این طور برداشت کرد که پی پال راهی امن برای پرداخت در اینترنت به شمار می آید، ولی کاربرد آن برای ما ایرانیان دارای ریسکو خطرات بالقوه می باشد. پس بهتر است پیش از هر اقدامی در این رابطه اطلاعات خود را افزایش دهیم و از مشاوره افرادی که در این زمینه مطلع هستند استفاده کنیم. در صورت استفاده مناسب، PayPal می تواند فرصت های زیادی را برای ما ایرانیان با وجود قرار داشتن در شرایط تحریم فراهم کند.